A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet immár tizedik éve vett részt a Múzeumok éjszakája rendezvényen. Június 22-én 18-23 óra között - a korábbi évekhez hasonlóan - a Zalaegerszegi Törvényszékhez csatlakozva várták az érdeklődőket. A Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet épületének 115 éves fennállása alkalmából szervezett túra során bemutatták a bíróság és a börtön közös múltját, jelenét, és valós, életellenes bűncselekményeket ismertetve nyílt lehetőség a bíróság épületének bejárására.
A szervezők olyan 21. századi megtörtént bűneseteket meséltek el, amelyek, ha 35 évvel ezelőtt történtek volna, akár bitófa alatt is végződhettek volna. A jeleneteket a börtön és a bíróság vezetői, valamint munkatársaik mutatták be narráció mellett. Az érdeklődők a Börtönmúzeumból érkezett hatástalanított fegyvereket, régi és aktuális rendfokozati jelzéseket, valamint a börtön történetével foglalkozó könyveket, kiadványokat is megtekinthették. Berendezésre került egy stilizált zárka, és készült egy bitófa is az utolsó zalai kivégzés szemléltetése érdekében. Fogvatartotti ruházatot, bv-s egyenruhát, kényszerítő eszközöket is láthattak a látogatók, és ujjnyomat-vételre, fényképezésre, tárgyalótermi fotózásra, ruhapróbára is adódott lehetőség. Egy tárgyalóteremben folyamatosan vetítették Az igazság védelmében című, BvOP által készített kisfilmet, és egy rabszállító gépjármű is állt a bíróság udvarán, ahol toborzást is tartottak, és a Börtönmúzeum roll-up-jait is kiállították. A tárlatvezetések után a látogatók szabadon is bejárhatták a bíróság épületét, ahol a törvényszék és a bv. intézet kollégái segítették, tájékoztatták az érdeklődőket.