A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Magyarország egyik legnagyobb állattenyésztési kiállításán ismét remekeltek a büntetés-végrehajtás haszonállatai. A börtön mellett működő Pálhalmai Agrospeciál Kft. által gondozott közel 900 tehén évente 8 millió liter tejet produkál. Az idei XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Szakkiállítás és Vásár igazi díjözönt hozott. Viki, Tóbi és Csokor is dobogós helyezéseket értek el!
A 2024. május 2-4. között megrendezett szakkiállítás évről-évre rengeteg kiállítót és érdeklődőt vonz. A hódmezővásárhelyi rangos eseményen a szarvasmarha, ló, sertés, juh, kecske, baromfi, díszbaromfi, nyúl ágazatokkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők, valamint halászati, vadászati kiállítással és kültéri állatbemutatóval várták a résztvevőket. A fogvatartotti munkáltatással működő Pálhalmai Agrospeciál Kft. szarvasmarha tenyészete egy növendék szűz üszővel, és két különböző korcsoportú fejős tehénnel, a sertéstenyésztés pedig három kocasüldővel képviseltette magát.
A Holstein-fríz szűz üsző kategória bírálata során a Pálhalmai Agrospeciál Kft. CSOKOR nevű üszője a harmadik helyezést érte el. A tejelő tehenek bírálata során az 5. kategóriában versenyző TÓBI nevű tehenünk második helyezést ért el, valamint a 6. kategóriában VIKI nevű tehenünk az első helyen zárta e versenyt.
A kiállított szarvasmarháink nagy értékű különdíjjal is gazdagodtak: a fentieken túl, a zsűri az ECOLAB által felajánlott 600 000 forint értékű tőgyfürösztő- és fertőtlenítő szerekkel jutalmazta a bévés csapatot.
A Pálhalmai Agrospeciál Kft. Sertéstenyésztési Osztálya három F1 kocasüldővel vett részt a kiállításon. A kocasüldő csoport szintén gondos felkészítésen esett át, amely ezúttal sem maradt elismerés nélkül. A börtönsertések a nyitó napon lebonyolított sertés tenyészállatbírálaton a Magyar Fajtatiszta Sertést Tenyésztők Egyesület különdíját érdemelték ki.
Szarvasmarháink rangos elismerésének érdemét igazolja, hogy a Holstein-fríz fajta tenyésztése, fenntartása csakis a világ legkorszerűbb tartástechnológiájával történhet, hiszen enélkül nem lehetne a fajtában rejlő genetikai adottságokat felszínre hozni, és azokat hatékonyan kiaknázni. A Holstein-fríz rendkívül szigorú szelekciós nyomással kitenyésztett fajta, amely az ágazat leghatékonyabb tejtermelésre képes tejelő szarvasmarha-fajtája.
Az Agrospeciál Kft.-ben jelenleg 98% fölötti vérhányadú Holstein-fríz szarvasmarha populációt tartanak számon. A tradicionálisan szarvasmarhatartó gazdaság, több mint fél évszázada szolgálja ki a magyar fogyasztókat, közvetetten, minőségi tejjel; valamint jelentősen hozzájárul a magyar börtönök önfenntartó, belső ellátásához és a fogvatartottak munkáltatásához.