A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Hatalmas érdeklődés kísérte a Balassagyarmati Fegyház és Börtön fennállásának 180. évfordulója alkalmából szervezett eseményt, amely a Múzeumok Éjszakája keretében valósult meg. Az programra közel 500 fő regisztrált, a meghirdetett időpontok már jóval korábban beteltek.
A program a Pannónia Motorkerékpár Múzeumnál vette kezdetét. A regisztrációt követően a résztvevők a rabszállító autóval jutottak el a börtönhöz. A körletépület előtt köszöntötták a rendezvényen résztvevő vendégeket majd megszólaltatták az emlékharangot, melynek rövid történetével is megismerkedhettek. Ezt követően a börtön rövid történetének a bemutatása következett. A vendégek megtekinthették a megvilágított bitófát és megtekinthettek egy zárkát is.
A következő állomás a Nógrádikum díjjal kitüntetett Szent Mihály Kápolna volt. A kápolna rendkívüli építészeti és történelmi értéket képvisel. Érdekes történetéről kaptak tájékoztatást a látogatók. Falai között a felújításáról képkiállítást és egyéb tárgyak kiállítását nézhették meg. A felújított belső tér lenyűgözte a vendégeket.
A börtön pincéje is nyitva állt az érdeklődők előtt, ahol egy korhű gyakorlózárkát tekinthettek meg a látogatók, emellett a középkori és korabeli kínzóeszközök is bemutatásra kerültek.
A látogatás az Ipoly Cipőgyár udvarán felállított sátraknál ért véget, ahol a modern büntetés-végrehajtási eszközöket ismerhették meg a résztvevők. Testközelből láthatták a rabszállító járműveket, és kipróbálhatták a kiállított eszközöket is. Különösen nagy figyelem övezte a hagyományos fegyelmezőeszközöket például a kalodát és a derest. Valamint itt kerültek kiállításra az Ipoly Cipőgyár Kft. egykori és jelenlegi kínálatában lévő munkavédelmi és egyéb lábbelik, és az azokat prezentáló reklámanyagok.
A program végén névre szóló „szabadulási igazolást” vehettek át az érdeklődők.
Az esemény különleges alkalmat kínált arra, hogy a látogatók betekintést nyerjenek egy évszázados intézmény rejtett világába.
A szervezők hálásak a nagyszámú részvételért és a pozitív visszajelzésekért.