Az Adorján-Tex Kft. varrodájában – amely a Kalocsai Fegyház és Börtönben működik, és fogvatartottak munkáltatásával gyárt textiltermékeket – több mint 108 ezer gyakorló pólót készítettek 2018-ban az elítéltek a hazai rendvédelmi szervek hivatásos egyenruhásainak számára.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Nyíregyházi Szakképzési Centrum Sipkay Barna Technikum 12. évfolyamának tanulói bűnmegelőzés céljából börtönlátogatáson vettek részt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Dr.Gaál Sándor esperes-lelkipásztor egy 18 fős csoporttal látogatta meg intézetünket. A lelkészi pályára készülő 2.évfolyam a Debreceni Református Egyetem falai közül Nyíregyházán a börtönvilággal, mint speciális élethelyzettel kívántak megismerkedni.
Nemzeti ünnepünk, az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából jutalmazták kollégáinkat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kórházak és Oktatókórház Tüdőgondozó mobil szűrőcsoportja járt intézetünkben az Egészségügyi és Pszichológiai csoport közbenjárásának köszönhetően.
Nyíregyháza központja, a Kossuth tér és környéke egy napra ismét a szakmák birodalmává változott, ahol több helyszínen, a tematikus utcákon, sétányokon barangolva szórakoztató formában juthatott hozzá minden érdeklődő a szakmaválasztáshoz és a munkaerőpiaci foglalkoztatáshoz kapcsolódó információkhoz.
Szeptember 8-án ünnepeljük a szervezet napját, Szent Adorján-napot. A börtönőrök védőszentje római katona volt Maximianus császár uralkodása idején, aki keresztény hite felvállalásáért halt mártírhalált. Szent Adorján 1996 óta a büntetés-végrehajtási szervezet védőszentje.
A 75. születésnapja alkalmából köszöntöttük Pásztor András ny. bv. dandártábornokot. Juhász Mihály bv. őrnagy, intézetünk parancsnoka adta át Dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának köszöntőjét, egyben megköszönte testületünk állományában hosszú éveken keresztül végzett munkáját.
A nyíregyházi bv. intézet állománya pénteken köszönt el nyugállomànyba vonulása alkalmából Révész Sándor kollégától.
2025. augusztus 6-án délután a Jósa András Oktatókórház sürgősségi osztályáról eltűnt egy 86 éves, demenciával élő férfi, Kósa Sándor. Az idős úr a Szivárvány Idősek Otthonából került kórházi ellátásra hasi fájdalmakkal, azonban a vizsgálatot nem várta meg, önállóan elhagyta az intézményt.
2024 decemberében már írtunk róla, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is elkezdődött a rendészeti ágazati képzésben résztvevő iskolák hallgatóinak oktatása.















