A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet megyei jellegű intézet. Alapfeladataként biztosítja a rendelkezési jogkör gyakorlójának döntése alapján elrendelt letartóztatással, a felnőtt korú férfi és női elítéltek börtön és fogház fokozatú szabadságvesztéssel összefüggő büntetés-végrehajtási feladatok ellátását. Befogadóképesség: 184 fő.
1889. szeptember 25-én tették le a börtön alapkövét.1891 februárjában költöztették be az első rabokat az újonnan épült Nyíregyházi Törvényszéki Fogházba. A Nyíregyházi Királyi Törvényszéki Fogház, fogház fokozatú, 1 naptól maximum 5 évig terjedő szabadságvesztés büntetés letöltésére kijelölt helyként kezdte meg működését. A II. világháborút követően az intézet elnevezése többször változott: Törvényszéki Fogház, Megyei Bírósági Börtön, Megyei Börtön, Szigorított Börtön és Büntetés-végrehajtási Intézet, 1979-től Nyíregyházi Büntetés-végrehajtási Intézet, 1995-től pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet.
A letartóztatott fogvatartottak részére az Adorján-Tex Kft telephelyén van lehetőség dolgozni, míg a jogerős elítélteket az intézet költségvetési munkáltatásában foglalkoztatják. Ide tartozik az intézet mosodája, az intézeti rabkonyha, a házi műhely, valamint a fogvatartotti raktár.
A munkáltatáson túl a fogvatartottak reintegrációját segítik a civil szervezetek, szervezett kulturális programok és tréningek, különböző pályázatok.