A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Tolnai Attila 1995.01.01-jén szerelt fel édesapja buzdítására a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe, ahol azóta is töretlenül oszlopos tagja a biztonsági alosztálynak, jelenleg, mint biztonsági főfelügyelő. Munkája és családja mellett idejét a hobbija, a gombfocizás iránti játékszeretete tölti ki.
A játék Magyarországon alakult ki a XX. század első évtizedeiben. A játékot ekkor iskolás korú gyerekek játszották, a futball elterjedésével párhuzamosan. A játékosok gombokból készültek, méretük és kialakításuk a posztjuknak megfelelő volt. A játékban a labda Magyarországon elterjedt változatban egy gomb volt. A játék céljai azonosak a labdarúgáséval: a játékidő alatt gólokat szerezni a labdának az ellenfél kapujába való bejuttatásával.
Attila gombfoci imádata már gyerekkorában kezdődött, majd a felnőtté válás közben háttérbe szorult egészen a 2021-es évig, amikor is barátaival gondoltak egy nagyot és megalapították a Mecseki Bad Boys Gombfoci Klubot, majd 2023-ban a Magyar Gombfoci Egyesületet.
A 13 fős bonyhádi és pécsi tagokból álló egyesület rendszeresen részt vesz a maguk, illetve más egyesület által szervezett versenyeken. Tolnai Attila legjobb elért eredménye az országos III. helyezés volt.
Attila a játék mellett gombfoci csapat gyártással is foglalkozik, ami azt jelenti, hogy rendelésre készít gombfoci csapatokat, legyen az akár régi vagy új focicsapat, kapu hálókat és gombfoci tartó dobozokat. Így a versenyekre saját készítésű gombfocikkal járnak, legkedvesebb csapata az 1985-1986-os PMFC.
A felnőttek úgy gondolták, hogy a gyermekek életébe is becsempészik ezt a játékot. Bonyhádon, valamint Pécsen, általános iskolásoknak tartanak gombfoci szakkört heti 1-2 alkalommal a 10-14 éves korosztály számára. A szakkörök résztvevői, köztük Attila fia is, örömmel fogadták a lehetőséget és szívesen játszanak ezzel a majd elfelejtett játékkal.
További sok sikert kívánunk a gombfocisoknak!