A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
2024-ben a Magyar Ezüst Érdemkeresztet a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet, Biztonsági és Fogvatartási Ügyek Osztályvezetője, Koncz Katalin bv. őrnagy érdemelte ki. Ez alkalomból a Pécs TV interjút készített az őrnagy asszonnyal.
A Magyar Ezüst Érdemkereszt (2012-ig Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt) a független és demokratikus Magyarország érdekeinek elősegítése, valamint támogatása körül kimagasló érdemeket szerzett magyar és külföldi állampolgároknak adományozható, külön polgári és katonai tagozattal. A feladatköre alapján illetékes miniszter előterjesztésére a köztársasági elnök adományozza a Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. Törvény rendelkezései szerint.
Katalin Erdélyben született és töltötte ott ifjú korát, majd 1991-ben költözött át Magyarországra, Pécsre. A kötődése hazájához nagyon szoros, a mai napig rendszeresen hazalátogat és tervei között szerepel, hogy nyugdíjba vonulását követően hazaköltözik.
2001-ben döntött úgy, hogy a büntetés-végrehajtáshoz szegődik és egyenruhát ölt. Pályafutását a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben kezdte meg, mint reintegrációs tiszt, majd 2002-ben lehetősége volt Pécsre jönni. Az életében mindig is fontos szerepet töltött be a segítség nyújtás, az emberek közelsége és a hit. Hiszi, hogy a legrosszabb körülmények közötti fogvatartottat is helyes útra lehet terelni a hit, empátia, az oktatás és a megfelelő reintegrációs programok segítségével.
Élete és munkája során az Istenbe való hite sok mindenben elősegítette őt. Ezért is döntött úgy, hogy teológiát tanul, majd gyász tanácsadó is lett. Szabad idejében jelenleg is tart biblia órákat, istentiszteleteket és segít az embereken a gyász feldolgozásban.
Korábban drog rehabilitációs központban is dolgozott és büszkeséggel tölti el, hogy több embernek sikerült az általa vélt jó gondolatokkal segítenie, megismerik az utcán, szóba elegyednek vele és örömmel mesélik el, hogy az életük más irányt vett az ambulancián töltött kezelések után.
Jövőbeli tervei között szerepel, hogy pszicho dráma csoportot indít, valamint iskolákban szeretne hittant oktatni. A lényeg, hogy továbbra is emberekkel dolgozhasson és segíthessen.
Az ezüst kereszt büszkeséggel tölti el, úgy gondolja, hogy a munkáját megbecsülik, elismerik munkásságát.