A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az anyák napja talán azon ünnepünk, ami mindenkinek a szívét meghatja. Igaz ez a gyerekekre, az anyukákra, de a nagyszülőkre is. Nincsen sem vallási, sem politikai üzenete, önmagáért van, mindenki kritika nélkül elfogadja, egész egyszerűen szép. Ebből következik, hogy ezen a napon arra törekszünk, hogy a meglepetés, amivel az anyukák iránt érzett szeretetünket és tiszteletünket kifejezzük, az is szép legyen.
Érthető módon az anyák napi köszöntés meglehetősen régi időkre tekint vissza, az első írásos feljegyzések szerint már az ókori Görögországban is ünnepelték, jóval a ma ismert Európa megszületése előtt. Akkoriban Rheának, az istenek anyjának hódoltak mindenekelőtt, majd szépen lassan átterjedt a szokás az édesanyák megköszöntésére. Korabeli díszítőmotívumok tanúskodnak róla, hogy már időszámításunk előtt is fontos része volt az ajándékozás az anyák megköszöntésének.
A fogvatartottak nagy részének a börtön falain belül a legfontosabb a családi kötelék fenntartása, különösen az édesanyjukkal, nagymamájukkal. Anyák napján, ha virágot nem is, a boltból vásárolt képeslapot és a kreatív foglalkozáson készített ajándéktárgyakat jutatták el szeretteik részére, így is meghálálva a tőlük kapott gondoskodást.