Sátoraljaújhely központjában, a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön mellett működik a Magyar Büntetés-végrehajtás Múzeumi Kiállítóhelye. A Börtönmúzeum egyedülálló gyűjteményében bemutatja a büntetés-végrehajtás átfogó történeti és szakmai fejlődését, a büntetésüket töltők helyzetét, a szabadságvesztés-büntetés kialakulását és átalakulását, de a tárlat bemutatja a jelenlegi rendszert, a fogvatartottak életét, oktatását, munkáltatását, és művészetét is.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Pécsi Kulturális Központ által szervezett Pécsi Nyári Napköziben jártunk, ahol a Katasztrófavédelmi és Rendőrségi járművek mellett egy rabszállítót mutattunk be a gyerekeknek.
Intézetünkbe látogatott a Szlovák Büntetés-végrehajtási Szakszervezet három fős delegációja, akik a magyar Független Büntetés-végrehatási Szakszervezet Országos Szövetsége kísérőivel érkeztek.
Felnőtt és fiatalkorú elítéltek önként jelentkezésével valósult meg az a szabadtéri jóvátételi munka,melyet négy napon át végeztek a pécsi fogvatartottak.
2018. május 9-én, másfél éves képzés után vehették át a fogvatartottak bizonyítványaikat, amellyel lezárult a festő-mázoló-tapétázó szakképzés.
Az országos interaktív bűnmegelőzési program keretében 2017. szeptember 28-án, több helyszínen került megrendezésre a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által kidolgozott, iskolákban megvalósuló bűnmegelőzési rendezvény.
A megyei intézet egyik zárkájában fogvatartottak dolgoznak azon, hogy a helyiség állapota a korábbiakhoz képest jelentősen javuljon. Felújítják a padozatot, festik a falat. Mindezt költségvetési munkáltatás keretében, a házi műhely dolgozói végzik. A munkavégzés felügyelet mellett történik.
Intézetünk 2017. január 1-től 2017. augusztus 31-ig valósítja meg a "Reintegrációs fejlesztések a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben" című pályázati projektet.
Az idei évben is közösségi jóvátételi munkát szerveztünk, amelyben intézetünk elítéltjei önkéntes jelentkezésük alapján vehettek részt június 12-től. A pécsi, Káptalan utcai Szabadtéri Színpad területét tisztították meg a hulladéktól, végeztek gyomirtást, illetve a burjánzó növényzet metszése és ritkítása is feladat volt.
2017. június 6-án a kilencedik osztályos tanulók nagy örömmel vették át bizonyítványaikat a tanévzáró ünnepségen.
A személyi állomány egészségügyi állapotának megtartása és fejlesztése érdekében intézetünkben egészségnapot szerveztünk 2017. június 1-jén.








