A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Színes memória és logikai játékokat és teremdíszeket állítottak össze az elítéltek a Szegedi Fegyház és Börtön Mars téri és Dorozsmai úti épületében, amelyeket március 9-én adtak át a Csillagbörtönben Hatiné Szekeres Bernadettnek, a Csanádpalotai Bölcsőde vezetőjének.
Vajda Szabolcs bv. alezredes, a Szegedi Fegyház- és Börtön parancsnokhelyettese köszöntötte az átadó ünnepség résztvevőit. Elmondta, hogy az elítéltek nemes cél érdekében dolgoztak két hónapon át, hiszen a játékok azt üzenik a külvilágnak, hogy készítőik megbánták a múltban elkövetett rossz cselekedeteiket és azokat jóvá szeretnék tenni.
Az ünnepségen jelen lévő elítéltek szívből és örömmel dolgoztak és arról beszéltek, hogy alkotásaikkal azt üzenik a külvilágnak, hogy jóvá szeretnék tenni a múltban elkövetett hibáikat. A bölcsőde vezetője szerint a gyerekek örömmel játszanak majd a kreativitást és gondolkodást fejlesztő eszközökkel és mindig szívesen fogadnak hasonló jellegű felajánlásokat.
atovics Anita EFOP megvalósító hozzátette, hogy tavasszal indul új foglalkozás elítélteknek és különféle szemléltető eszközöket készítenek majd újrahasznosított anyagokból.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja” elnevezésű kiemelt projekt keretében 2022 októberétől új projektelem indult a hazai büntetés-végrehajtási intézetekben „Foglalkozási rehabilitáció” címmel. A programelemben azon fogvatartottak vesznek részt, akik munkáltatásba nem bevonhatóak. Ezen célcsoport számára kiemelten fontos egy olyan program biztosítása, ahol szinten tartják, illetve fejlesztik a munkavégző képességeiket, készségeiket, hogy szabadulásukat követően jobb esélyekkel indulhassanak a munkaerőpiacon, valamint a bűnismétlés kockázata csökkenjen.
A program az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.