A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet vallási részlegén elhelyezett fogvatartottak a Tömő János börtönlelkész által vezetett foglalkozásokon kéthetente egy alkalommal a keresztény hit alapigazságairól beszélgetnek. Megnyugvást, lelki feltöltődést és kapaszkodót ad számukra az a bő fél óra, amit az Alpha program részeseiként együtt töltenek.
Az egyik londoni anglikán közösségben elindított, ma már több mint 150 országban működő program célja úgy bemutatni a keresztény hit alapigazságait, hogy minden jelentősebb keresztény felekezet hívei felsorakozhassanak mögé. Ezt az irányt követi a programot Magyarországon koordináló nonprofit szervezet is, amellyel Tömő János 2015-ben vette fel a kapcsolatot. A börtönlelkész a pandémia alatti kényszerszünet után ez év elején indította újra a foglalkozásokat. Az intézet vallási részlegén elhelyezett fogvatartottak hét háromfős csoportban kéthetente gyűlnek össze a dr. Stift Zoltán, Angelico atya képeivel díszített foglalkoztatóteremben. Ezek az alkalmak egy kisfilm megtekintésére épülnek: az abban bemutatott élethelyzetek, szituációk során felvetődő kérdésekre a résztvevők is mindig megadják a maguk válaszát.
Mi volt a legfélelmetesebb dolog, amit életedben csináltál? Ez a kérdés is előkerült a július 18-án megtartott foglalkozáson. Volt, aki az ejtőernyős tandemugrását említette, míg egy másik fogvatartott arról az élményéről mesélt, amikor egy társa arra buzdította, hogy nézzen le egy huszadik emeleti ablak párkányáról. Hogyan képes Isten szeretni az embert, függetlenül attól, hogy az mit tett? Mit csináljunk – egyáltalán kell-e csinálnunk valamit -, hogy szeressen minket Isten? Mi a feltétel nélküli szeretet? Milyen a viszonyom Istennel? Ottjártunkkor ezek a kérdések alakították a párbeszédet. A párbeszédet, amely során minden alkalommal meg-megnyílnak a fogvatartottak, akik elmondásuk szerint nagyon várják ezeket a számukra megnyugvást, lelki töltődést, kapaszkodót adó alkalmakat.