A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Miniszteri elismerő oklevéllel és emléklappal, valamint tárgyjutalommal köszönték meg a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet két munkatársának a fogvatartottak reintegrációját segítő szakmai munkáját. Török János bv. alezredes és Molnárné Biczó Aliz rendvédelmi alkalmazott Tapolcán vették át az elismerést.
Dr. Pintér Sándor belügyminiszter a Fogvatartottak reintegrációja című projekt megvalósításában végzett kiemelkedő tevékenységéért adományozott elismerő oklevelet Török János bv. alezredesnek. Az I. Agglomerációs Központ (Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet) EFOP-szakmai vezetői feladatait is ellátó alezredesnek ugyanezen EFOP-projekt és a Közép-Magyarország régióban ahhoz kapcsolódó „Fogvatartotti reintegrációs program” megvalósítása során nyújtott eredményes szakmai tevékenysége elismeréseként adományozott emléklapot dr. Tóth Tamás bv. altábornagy. A Tapolcán megtartott ünnepségen a dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka által adományozott emléklapot, valamint egy karórát vehetett át Molnárné Biczó Aliz rendvédelmi alkalmazott, a BvOP EFOP Projektiroda senior helyi szakmai megvalósítója.
A szombathelyi büntetés-végrehajtási intézet két munkatársa a 2017. január 1-jei indulás óta koordinálja a fogvatartottak reintegrációját segítő programokat, és végzi az azokkal kapcsolatos feladatokat. Egyebek között kompetenciafejlesztő, drogprevenciós, valamint asszertivitást elősegítő programok, többféle szakmaképzés szervezése és megvalósítása fűződik a nevükhöz, de számos, foglalkozási rehabilitációs programok során készült, jóvátételre szánt, rászorulóknak vagy állami gondoskodásban élő gyermekeknek, időseknek felajánlott tárgy elkészítését is felügyelték. Az október 31-én záruló projekt során a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben több mint kétezer fogvatartottat szólítottak meg, és voltak olyan programok, amelyekbe az elítéltek hozzátartozóit is bevonták. Az utánkövetés tapasztalatai alapján elmondható, hogy a szabadságvesztésüket a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben letöltött fogvatartottak szabadulás utáni reintegrációját segítő kezdeményezések eredményesek voltak.
Gratulálunk munkatársainknak az elismerésekhez!