A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sopronkőhidai Fegyház és Börtön
A Sopronkőhidai Fegyház és Börtön országos és vármegyei szakfeladatokat ellátó büntetés-végrehajtási intézet. Országos jellegű büntetés-végrehajtási funkcióként végrehajtja a felnőtt korú férfi elítéltek fegyház és börtön fokozatú szabadságvesztésével és az elzárással összefüggő büntetés-végrehajtási feladatokat. Megyei jellegű büntetés-végrehajtási feladatként befogadja a Soproni Járásbíróság által elrendelt előzetes letartóztatottakat, és megyén belül megoldja a bűnüldöző hatóságokhoz történő előállításokat. Befogadóképessége: 616 fő.
Az intézet terveit Wagner Gyula budapesti műépítész készítette, az építkezés 1886. augusztus 31-én fejeződött be. A zárkaépületben összesen 686 zárkát alakítottak ki, amelyek közül 11 sötétzárka volt. A Soproni Királyi Országos Fegyintézet, mint országos letartóztatási intézet kizárólag férfi elítéltek büntetésének letöltésére és a legsúlyosabb szabadságvesztés, a fegyházbüntetés végrehajtására szolgált. Az intézet hivatalos megnevezése a tevékenység kiszélesítésével 1929-től "Soproni Királyi Országos Fegyintézet és Szigorított Dologház ", 1967-ben Sopronkőhidai Büntetés-végrehajtási Intézet, 1972-ben Sopronkőhidai Fegyház, majd az itt fogvatartottak összetételének megfelelően 1988-ban Sopronkőhidai Fegyház és Börtön lett.
A fogvatartottakat többnyire az állami tulajdonú Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.-nél textil- és ruhaipari, mosodai szolgáltatásban, külső cégeknek faipari, vasipari és egyéb bérmunkában foglalkoztatják.