Jelenleg közel 17 000 embert tartanak fogva a hazai börtönökben.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A társadalmi felelősségvállalás és a reintegráció jegyében ismét örömteli együttműködés valósult meg a Bóbita Tagóvoda és a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet között. A fogvatartottak jóvátételi program keretében gyermeknap alkalmából ezúttal egy színes, mesefigurákkal díszített mesefalat készítettek az óvoda részére, amely máris nagy sikert aratott a gyermekek és az intézmény dolgozói körében.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat 2026. június 9-én adott hírt róla, hogy elfogták a kollégánkat és hozzátartozóit megfenyegető egykori fogvatartottat. Bökönyben csaptak le a börtönőrt fenyegető férfira.
2026. május 20-án szakmai napot szerveztünk a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben az V. Agglomerációs Központ és az alárendeltségébe tartozó intézetek sajtóreferensei számára, amelyen a BvOP Kommunikációs Főosztályáról Rideg Anita bv. alezredes is részt vett.
Az egészségügyi szakterület 2026. május 18. és 22. között egészséghetet szervezett a személyi állomány részére, amelynek célja az egészségtudatos életmód népszerűsítése, a prevenció fontosságának hangsúlyozása, valamint a munkatársak testi és mentális jóllétének támogatása volt.
A XIV. Lánglovagok és Hagyományőrzők Nemzetközi Találkozója alkalmából 2026. május 30-án Bonyhád városában került sor a háborús hősök előtti tiszteletadásra és koszorúzási ünnepségre.
A XIV. Lánglovagok és Hagyományőrzők Nemzetközi Találkozója ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét Bonyhádon. A Himnusz elhangzását követően köszöntötték a rendezvényen megjelent szervezetek és intézmények képviselőit, köztük a honvédség, a rendőrség, a katasztrófavédelem, a büntetés-végrehajtás, a hagyományőrző egyesületek, az önkormányzat, valamint több civil szervezet delegáltjait. A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet képviseletében Koncz Katalin bv. alezredes asszony vett részt a rendezvényen.
Pedagógusnap alkalmából hagyományosan a fogvatartottak reintegrációjáért, oktatásáért és képzéséért felelős munkatársak, valamint a személyi állomány oktatásáért, képzéséért felelős szakemberek kimagasló tevékenységét ismerjük el, amit a büntetés-végrehajtási szervezet égisze alatt végeznek. A szervezet célja a pedagógusi munka megbecsülése, amely kulcsfontosságú munkatársaink magas színvonalú feladatellátásának elősegítésében és a fogvatartottak tanulmányainak támogatásában és a visszaesés csökkentésében.
Összesen 11 helyszínen 101 programot kínálnak a Múzeumok éjszakáján Szombathelyen. A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben két turnusban – 18 órától és 20.30-tól - fogadjuk a látogatókat. A programokat június 5-én, pénteken a Smidt Múzeumban ismertették a szervező és részt vevő intézmények képviselői.
Az egészségügyi szakember-utánpótlás erősítése érdekében az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet toborzást tartott a Dunaújvárosi Lorántffy Zsuzsanna Technikumban. A pályaválasztás előtt álló ápoló és mentőápoló tanulók első kézből ismerhették meg a büntetés-végrehajtási szervezet egészségügyi szolgálatának munkáját és a csatlakozás lehetőségeit.
Mély megrendüléssel értesültünk arról, hogy 2026. június 5-én reggel, Budapesten, Káposztásmegyeren bekövetkezett közlekedési baleset következtében elhunyt a Budapesti Fegyház és Börtön szolgálati állományába tartozó kábítószer-kereső kutya, Foster.














