Jelenleg 30 büntetés-végrehajtási intézet működik Magyarországon.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Dr. Töreki Sándor r. vezérőrnagy, bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes vett részt szakmai intézetlátogatáson a Váci Fegyház és Börtönben. A program célja az volt, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak az intézet működéséről, valamint megismerjék a büntetés-végrehajtási szervezetet.
A Váci Fegyház és Börtön is csatlakozott a Mokü Alapítvány kezdeményezéséhez, jótékonysági futóversenyen vettek részt kollégáink.
2026. június 3-án a sátoraljaújhelyi MNMKK PIM Kazinczy Ferenc Múzeumban rendezték meg „Az öltözködés kultúrája” című mikrokonferenciát, melyen katonai hagyományőrzéssel foglalkozó kollégánk is előadást tartott.
Az V. Agglomerációs Központ belső ellenőrzési szakterülete szakmai napot tartott 2026. május 27-én a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A társadalmi felelősségvállalás és a reintegráció jegyében ismét örömteli együttműködés valósult meg a Bóbita Tagóvoda és a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet között. A fogvatartottak jóvátételi program keretében gyermeknap alkalmából ezúttal egy színes, mesefigurákkal díszített mesefalat készítettek az óvoda részére, amely máris nagy sikert aratott a gyermekek és az intézmény dolgozói körében.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat 2026. június 9-én adott hírt róla, hogy elfogták a kollégánkat és hozzátartozóit megfenyegető egykori fogvatartottat. Bökönyben csaptak le a börtönőrt fenyegető férfira.
2026. május 20-án szakmai napot szerveztünk a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben az V. Agglomerációs Központ és az alárendeltségébe tartozó intézetek sajtóreferensei számára, amelyen a BvOP Kommunikációs Főosztályáról Rideg Anita bv. alezredes is részt vett.
Az egészségügyi szakterület 2026. május 18. és 22. között egészséghetet szervezett a személyi állomány részére, amelynek célja az egészségtudatos életmód népszerűsítése, a prevenció fontosságának hangsúlyozása, valamint a munkatársak testi és mentális jóllétének támogatása volt.
A XIV. Lánglovagok és Hagyományőrzők Nemzetközi Találkozója alkalmából 2026. május 30-án Bonyhád városában került sor a háborús hősök előtti tiszteletadásra és koszorúzási ünnepségre.
A XIV. Lánglovagok és Hagyományőrzők Nemzetközi Találkozója ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét Bonyhádon. A Himnusz elhangzását követően köszöntötték a rendezvényen megjelent szervezetek és intézmények képviselőit, köztük a honvédség, a rendőrség, a katasztrófavédelem, a büntetés-végrehajtás, a hagyományőrző egyesületek, az önkormányzat, valamint több civil szervezet delegáltjait. A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet képviseletében Koncz Katalin bv. alezredes asszony vett részt a rendezvényen.














