A Győr-Moson-Sopron Megyei Bv. Intézetben működő fogvatartotti digitalizáló szakkör számos korszakos börtöntörténeti kiadvány publikálásához járul hozzá. A dokumentumok az Összefogás a Börtönügyért Egyesület (ÖBE) honlapján érhetőek el.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A 2025 szeptemberében indult burkoló szakmaképzés vizsgái eredményesen zárultak a Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet falai között. A Pannon Oktatási Központ képzésében részt vevő 22 fő fogvatartott sikeresen teljesítette az interaktív elméleti, a szóbeli és a gyakorlati vizsgarészeket is.
Május 21-én a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai jóvátételi munkavégzés keretében végeztek parkfenntartási feladatokat Kiskunhalason, a Csetényi Park területén.
Országos szakmai képzésnek adott otthont május 19-én a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, ahol tizenhárom büntetés-végrehajtási szakember és tizenöt szolgálati kutya vett részt a kutyavezetők és négylábú társaik felkészültségét fejlesztő programon.
Tizennégy fogvatartott tett sikeres épület- és szerkezetlakatos szakmai vizsgát május 22-én a Nagyfa-Alföld Kft. szegedi telephelyén, ahol két éven át tartó képzés zárult le a Szegedi Szakképzési Centrum oktatóinak közreműködésével.
A pünkösdi ünnepkörhöz kapcsolódva többféle program valósult meg a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben, amelyek célja a reintegráció támogatása, az értékközvetítés és a készségek fejlesztése volt.
Kiemelkedő sporteredménnyel öregbítette szervezetünk hírnevét Garamvölgyi Péter bv. őrmester, aki a Belügyminisztérium Országos Terepfutó Bajnokságán a dobogó második fokára állhatott fel.
Kiemelkedő sportsikerrel zárult az Agglomerációs Kispályás Labdarúgó Bajnokság.
A Magyar Börtönügyi Társaság, valamint a Büntetés-végrehajtási Szervezet Tudományos Tanácsa és a Budapesti Börtönmúzeum közösen rendezte meg „A reintegrációs programok és azok hatásai a visszaesés szempontjából” című konferenciáját, valamint a Budapesti Börtönmúzeum „A jövő fényes és nagyszerű: Neveléstől a reintegrációig” elnevezésű retrospektív kiállítását.
A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben pünkösd alkalmából istentiszteletet tartottak az intézet Imatermében, ahol a fogvatartottak közösen emlékeztek meg a kereszténység egyik legfontosabb ünnepéről. Az alkalmat az intézet lelkipásztora vezette, aki az Apostolok Cselekedetei második fejezete alapján hirdetett igét, majd az elhangzott gondolatokat közös beszélgetés követte.
Kutyavezetőink izgalmas gyakorlatokkal készülnek minden bemutatójukra. A legutóbbit a Készenléti Rendőrség bázisán tekinthették meg az érdeklődők.















