A Heves Megyei Bv. Intézet meseprogramja a női elítéltek gyermekeinek nyújt segítséget abban, hogy leküzdhessék a fogvatartással járó szegregációt, és egyben segíti a fogvatartott anyákat a visszailleszkedésben.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2025. szeptemberében a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ személyi állományából 6 kolléga kezdte meg tanulmányait a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Arany János Gimnázium és Technikum által indított képzésén.
2026. május 21-én, reggel a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet II-es objektumának egyik zárkájában egy női fogvatartott meggyújtotta a matracát. Kollégáink és a tűzoltó kollégák gyorsan elhárították a veszélyt.
2026. május első hetében sikeresen lebonyolításra került a festő szakma online vizsgája az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. A vizsgán minden vizsgára bocsátható fogvatartott, valamint a szükséges dolgozói állomány jelenléte biztosított volt, így a vizsga zavartalan körülmények között valósulhatott meg.
Éjszakai műszakra jelentkezett a bv. gazdasági társaságának új "minőségellenőre". A tököli börtön területén működő Duna Papír Kft. szemfüles vendége árgus szemekkel figyelte a gyártást, mindaddig, amíg a közeli madármentő egyesület gondozásába nem vette.
Kiemelkedő eredményt ért el az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet csapata a 2026. május 16-án, Szegeden megrendezett Veritas Kupán, ahol a torna végén az előkelő I. helyezést szerezték meg.
Különdíjban részesült a Szegedi Fegyház és Börtön egyik fogvatartottja a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága által fogvatartottak számára meghirdetett országos portrépályázaton. Bilik Zoltán Frida Kahlót ábrázoló grafikájával érdemelte ki az elismerést.
Az idén az I. Agglomerációs Központ szervezte az agglomerációs labdarúgótornát: a négy bv. intézet csapata az egyházasrádóci Németh István Sporttelep pályáján mérkőzött meg egymással május 18-án, hétfőn. A tornagyőztesnek járó serleg Sopronkőhidára került.
Tizennyolc fogvatartott tett sikeres záróvizsgát a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben május 18-án, hétfőn. Mindannyian abban bíznak, hogy a börtönben kitanult festő-mázoló-tapétázó szakmával szabadulásuk után könnyen el tudnak majd helyezkedni.
A társadalmi reintegráció egyik fontos eleme, hogy a fogvatartottak lehetőséget kapjanak arra, hogy hasznos munkájukkal visszaadjanak valamit a közösségnek. Ennek jegyében a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetből négy elítélt közösségi jóvátételi programban vett részt a szentkirályszabadjai repülőtéren.
Példaértékű összefogásról tettek tanúbizonyságot a Váci Fegyház és Börtön munkatársai, amikor egy műtét előtt álló kollégájuk számára irányított véradás keretében nyújtottak segítséget.















