1772. szeptember 4-én nyílt meg a szempci fenyítőház, az első központi büntetés-végrehajtási intézet Magyarországon.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Kutyavezetőink izgalmas gyakorlatokkal készülnek minden bemutatójukra. A legutóbbit a Készenléti Rendőrség bázisán tekinthették meg az érdeklődők.
2026. május 25-én, pünkösdhétfőn a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai számára pünkösdi istentiszteletet került megrendezésre. Az esemény keretében két alkalomra került sor: az elsőt a női, a másodikat a dolgozó férfi fogvatartottak részére szervezte Mészáros Barna börtönlelkész.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet ebben az évben is tevékenyen részt vett a Szeretet Híd programban, a fogvatartottak a Magyar Református Szeretetszolgálat ebesi raktárában végeztek közösségi jóvátételi munkát.
Ennek újabb fontos állomásához érkezett a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet, ahol sikeres szobafestő szakmunkásvizsgát tettek a két éve tartó képzés résztvevői.
A közösségi jóvátételi program részeként, a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet szervezésében három fogvatartott vett részt a zalaegerszegi ebrendészeti telepen megvalósult kerítésfelújítási munkálatokban. A program célja ezúttal is az volt, hogy a fogvatartottak olyan hasznos, közösséget szolgáló munkákban vegyenek részt, amelyek egyszerre járulnak hozzá a helyi intézmények állapotának javításához, valamint a munkafegyelem, a felelősségvállalás és a társadalmi visszailleszkedés erősítéséhez.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Hivatala és a Büntetés-végrehajtási Szervezet Tudományos Tanácsa szervezésében sikeresen lezajlott a „MI van a rácsok mögött?” című tudományos konferencia. A rendezvény fókuszában a rendvédelem és a mesterséges intelligencia (a továbbiakban: MI) kapcsolata, annak etikai és biztonsági dilemmái, valamint a technológia sokszínű felhasználhatósága állt.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet rajzpályázatot hirdetett fogvatartottak számára „Én vagyok” címmel. A kezdeményezés célja, hogy lehetőséget biztosítson az önkifejezésre, valamint támogassa a résztvevők személyes gondolatainak, érzéseinek vizuális megjelenítését.
A Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet az EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” keretében egyszer használatos cipővédőket és kézműves kutyajátékokat adott át jóvátételi felajánlás keretében a Bogáncs Zalaegerszegi Állatvédő Egyesület és Állatmenhely dolgozói, önkéntesei és gondozott állatai számára.
Nagy érdeklődés mellett rendezték meg a hagyományos Rendvédelmi Napot Dunaújvárosban, ahol a rendvédelmi szervek látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és szakmai ismertetőkkel várták a családokat. A rendezvény egyik népszerű résztvevője volt a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet is, amely különleges eszközbemutatóval és kutyás programmal készült az érdeklődők számára.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar büntetés-végrehajtási szak hallgatói – immár hagyományosan – 2026. május 11–15. között szakmai héten vettek részt. A foglalkozások célja a hallgatók ismereteinek elmélyítése, a büntetés-végrehajtási szervezettel együttműködő szervek megismerése, valamint a gyakorlati kompetenciák fejlesztése volt.















