A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön
Finkey Ferenc (1870-1949), a magyar jog- és börtönügyi tudomány kiemelkedő képviselője halálának 70. évfordulójára gyűltek össze 2019. január 30-án a sárospataki református temetőben az igazságszolgáltatás mindhárom ágának képviselői, továbbá a Református Kollégium elöljárói, hogy leróják tiszteletüket.
A koszorúzáson részt vett Dr. Czibrik Attila, a Miskolci Törvényszék kollégiumvezetője és Dr. Perényi László, a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság elnöke; a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség és a Sátoraljaújhelyi Ügyészség nevében Dr. Tisza Tamás főügyészhelyettes és Dr. Csizmár János főügyészségi ügyész; a Sárospataki Református Kollégium, a Teológiai Akadémia és a Gimnázium nevében koszorúzott Dr. Dienes Dénes főigazgató és Nagy-Baló Csaba gimnáziumi igazgató; majd A Magyar Büntetés-végrehajtás Múzeumi Kiállítóhelye, a Börtönmúzeum és az Eötvös József Börtönügyi Egyesület nevében koszorú elhelyezésével tisztelgett Mészáros László bv. ddtbk., a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön parancsnokhelyettese.
A ünnepség emelkedettségét növelte Dr. Szathmáry Béla járásbírósági bíró szakszerű és mégis személyes szónoklata, melyben felidézte Finkey Ferenc alakját, máig aktuális életművét; valamint a Református Gimnázium énekkarának és Nt. Darvas Szilárd református lelkész, zsinati képviselő úr szolgálattétele, ezt követően pedig főigazgató úr fogadása a Református Kollégium Szikszai-termében.
Sárospatakon Finkey Ferenc emléke mindig élő volt, mégha e szellemi örökség megidézésének az igénye a kerek évfordulókhoz közeledve mindig erőteljesebben mutatkozik is meg. Különösen igaz ez most, hiszen A Magyar Büntetés-végrehajtás Múzeumi Kiállítóhelyét, a Börtönmúzeumot az indította arra, hogy megkeresse Finkey alma materének és szakmai életútja első állomáshelyének, a Sárospataki Református Jogakadémiának a jogutódját, hogy e nagyformátumú tudós életműve méltó figyelmet kapjon halálának mostani 70. és születésének 2020 januárjában esedékes 150. évfordulója közötti egy évben. Szeretnénk, ha ez a mai alkalom főhajtásunk mellett felhívás lenne mindazon szervezetek és intézmények számára is, akik Finkey Ferenc életművét, szellemi örökségét magukénak érzik: a maguk lehetőségeihez mérten tegyenek érte, hogy ennek a szellemi kincsnek a megismertetése a szélesebb közönséggel közös ügyünkké válhasson a Finkey-emlékévben!