A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön
Együttműködési megállapodást kötött a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön a Tokaj-Hegyalja Egyetemmel, az egyetem 2023. február 17-i ünnepi szenátusi ülése keretében.
A Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön társadalmi kapcsolatainak erősítésével törekszik arra, hogy a városban, de a tágabb hegyaljai régióban is megőrizze azt a szerepet, amire az intézet több mint egy évszázados múltja kötelezi. Természetesen ezek a szakmai együttműködések nem formaságok, hanem nagyon is valós szükségletekre reflektáltak a múltban és jelenben is, elég ha a tokaji szőlők századfordulós években történt újratelepítésére, a város út- és közműhálózatának kiépítésére gondolunk, vagy a közelmúltból az árvízi védekezésre. Mind olyan programok, melyek az intézet állományának és fogvatartottainak megbecsülését kivívták és növelték a régióban.
A Tokaj-Hegyalja Egyetem 2021-ben alakult meg azzal a céllal, hogy a korábbi sárospataki tanítóképzés alapjait szélesítve, a Tokaj-hegyalja kultúrtáj meghatározó szellemi központja legyen. Ezt a célt azonban nem pusztán felsőoktatási tevékenységével kívánja elérni az egyetem, hanem a hálozatosodásban rejlő lehetőségeket kiaknázva.
A két szervezet hasonló szándékai találták meg akkor egymást, amikor a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön és a Tokaj-Hegyalja Egyetem, a 2023. február 17-i ünnepélyes szenátusi ülésen kinyilvánították együttműködési törekvésüket.
Az aláírt együttműködési megállapodás számos területen nyitja meg a közös tervezés, az együttgondolkodás és munka lehetőségét azáltal, hogy olyan területeket sorol fel, mint: a felsőoktatási tevékenységben való részvétel, akár az állománytagok beiskolázásával, akár oktatóként az egyetemi, börtönmúzeumi vagy intézeti keretek között; a humánerőforrás-utánpótlás összehangolása; közös oktatási, kutatási és kulturális programok, szakmai és tudományos rendezvények kezdeményezése; a reintegrációs célok megvalósulásának támogatása a fogvatartottak részére előadások, foglalkozások, képzések megtartásával, valamint a jóvátételi munka lehetőségeinek kiaknázása az együttműködés során.
Az együttműködési megállapodás aláírását követően, Rózsahegyi Tamás bv. ezredes, intézetparancsnok átadta Horváth Ágnes rektornak azt a Börtönmúzeum által megjelentetett reprintkötetet, melyben Czagány Ferencz a sátoraljaújhelyi szőlők rabmunkában történt újratelepítésének eredményeit foglalta össze 1906-ban.