A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön
Nemzetközi konferenciát tartottak 2023. április 21-én a lengyelországi Łódź városában az „Alpha a börtönben” program tapasztalatairól. A magyar delegációban a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönt Tóth Viktória református börtönlelkész és Erdei Tamás bv. őrnagy, reintegrációs tiszt képviselte.
Az Alpha program 1977-ben indult útjára, mint a hitbe bevezető, evangelizációs program. Egy kurzus kb. 10 héten keresztül tart a Biblia tanításai alapján, alkalmanként 3 fő részből áll: közös étkezés, előadás vagy filmnézés az adott témában és beszélgetés. Az Alpha sikerességét mutatta, hogy 1994-ben megszervezték az első A „Börtön Alpha” programot is, ami azután indult majd terjedt el Angliában, miután egy fogvatartott felesége elvégezte az Alphát és rávette a férjét: a börtönben végezze el ő is.
A łódźi konferencia előadói bemutatták a Lengyelországból, Angliából, Skóciából, Ukrajnából, Litvániából és Magyarországról érkező résztvevőknek a program működését, tapasztalatait Angliában, Skóciában és Lengyelországban. A konferencia második részében riportok és bizonyságtételek hangzottak el, melyek során betekintést kaphattak a résztvevők a program gyakorlati megvalósításába, az ennek során szerzett tapasztalatokba. A program szervezői, a programot végzők és volt fogvatartottak is beszéltek tapasztalataikról.
Kollégáink véleménye szerint az Alpha program alkalmas lehet arra, hogy változást idézzen elő egy-egy fogvatartott életében. Irányt, utat mutathat részükre a hit által. Úgy is tekinthetünk az Alphára, mint egy érzékenyítő programra, ami, a már évek óta eredményesen működő börtöncursillok előkészítő programja is lehet.