A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tököli Országos Bv. Intézet
A büntetés-végrehajtás országos parancsnokának 1963. június 29-i parancsa értelmében az ország egész területén elhelyezett fiatalkorú letartóztatottakat 1963. július 20-ig kellett átszállítani Tökölre. A Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete idén ünnepeli fennállásának 60. évfordulóját.
Az intézet eredetileg huszárlaktanya volt, majd az 1956-os forradalom leverése után internálótábor lett. Ennek megszüntetése után, 1963–ban költöztették ide a fiatalkorúakat, kezdetben 12-15 fős zárkákban helyezték el őket.Egy évvel később már konfekció-, asztalos- és csiszolóüzem is működött az intézetben, a fiatal elítélteket itt foglalkoztatták, a garázsokban pedig megkezdődött az általános iskolai oktatásuk is. A 70-es évekre a megnövekedett fogvatartotti létszám már elhelyezési problémákat okozott, a szükséges bővítés során két év alatt 800 új férőhelyet alakítottak ki az intézetben.
A 80-as évekre már az ide helyezett nagykorú elítéltek száma is megnőtt, az intézeti összlétszám pedig folyamatosan emelkedett, elérte az 1100 főt is. A 2000-es évekre jelentősen átalakult az intézet felépítése- fiatalkorú elítéltek ebben az időszakban már nem csak itt, hanem Kecskeméten, Szirmabesenyőn és Pécsett is voltak, az intézet elnevezése ellenére Tökölön elsősorban nagykorúakat tartottak fogva, ötször annyit, mint fiatalkorút.
2016. május 1. óta két különálló intézet működik Tökölön- a nagykorúak a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben töltik a büntetésüket, a fiatalkorúak pedig a Fiatalkorúak Bv. Intézetében.
Az intézetnek az elmúlt 60 évben tizennégy vezetője volt, első parancsnoka Kardos Gyula bv. ezredes volt egészen 1983-ig, jelenlegi parancsnoka 2022 óta Salgó László bv. ezredes.