A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A „Szertelenül, határok nélkül” című projekt keretében családi látogatással egybekötött színelőadást tartottunk a börtönben.
Az Alkohol-Drogsegély Ambulancia, mint projektgazda a veszprémi börtönnel, mint együttműködő partnerrel valósítja meg a „Célzott prevenciós programok a szenvedélybetegség megelőzése érdekében" elnevezésű EFOP-1.8.7-16-2017-00001 számú "Szertelenül, határok nélkül" pályázatban foglaltakat. A bűnmegelőzési célú projekt egymásra épülő és egymást jól kiegészítő elemekből áll, fő üzenete a drogmentes életvitel népszerűsítése és az érintettek tájékoztatása, valamint a figyelem felhívása a szerhasználat veszélyeire. A megvalósítók a program tervezésekor nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy valamennyi érintettet megszólítsanak és érdekeltté tegyék a közös cél, a szerhasználat felszámolásában, illetve elkerülésében.
A célcsoport rendkívül változatos, a droghasználót, közvetlen környezetét, a szakembereket és a lakosságot, különösen a legveszélyeztetettebb kamaszokat próbálja hatékonyan megszólítani. A program támogatja, hogy a szabadságvesztést töltő fogvatartottak és a szeretteik kapcsolata fennmaradjon, hiszen a szabadulást követően a sikeres reintegrációhoz elengedhetetlen a megfelelő, támogató befogadó környezet. A két szervezet között az együttműködés évek óta töretlen, ennek a programnak a megvalósítását idei év szeptemberében kezdték meg. Az addiktológiai foglalkozások mellett Veszprémi Krisztina drámapedagógus néhány hónapos előkészítő személyiségfejlesztő munkát követően vitte színpadra a Rátóti csikótojás című vidám mesét nyolc elítélt bevonásával. Az első előadásra a szereplő fogvatartottak a hozzátartozóikat láthatták vendégül. Az apró gyermekek és kísérőik jókat derültek a vidám darabon. A mesejáték után Makai Réka pszichológus interaktív beszélgetésre invitálta a vendégeket, a beszélgetés fő témája a szülők bebörtönzése miatti, gyermekeket érő trauma és annak oldása, kezelése. A Drogambulancia a pályázat forrásából az előadást követően játszóházat rendezett be a gyermekeknek és közös kézműves foglalkozáson vehettek részt a jelenlévők. A közel három órás rendezvényről a hozzátartozók feltöltődve bár, de nehéz szívvel távoztak, a közelgő ünnepekre tekintettel a pályázó szervezet minden látogató részére egy-egy ajándékcsomagot nyújtott át, a gyerekek pedig Mikulás-csomagot kaptak.