A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Veszprém-Gyulafirátót illetékességű 126. sz. Szent Imre cserkészcsapat tagjait fogadták a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben november 2-án. A látogatást a börtönlelkész szervezte.
A fiatalokhoz az intézet működéséről tartott előadást követően jóvátételi szándékkal szólt egy jogerős ítéletét töltő fiatal nő, aki saját kálváriáját, a kábítószerhez köthető bűncselekmény elkövetéséhez vezető útját osztotta meg a látogatókkal. Elmondta: ma már világosan látja az éveken át fel nem ismert, vagy semmibe vett figyelmeztető jeleket, melyeket a családjától, tanáraitól, közeli barátaitól kapott. A diákok kérdésére elmesélte, hogy szorongató érzés számára annak felismerése, mennyi fájdalmat okozott szeretteinek, és azt is nehezen éli meg, ha otthon valaki beteg és nem lehet mellette. Az elítélt beszélt a napirendjéről, valamint a sivár környezetben elérhető programok és lehetőségek jótékony hatásáról. Mint mondta, a maga részéről minden lehetőséget megragad a fejlődésre és a szabadidő hasznos eltöltésére, ezért most szociális gondozó szakmát tanul, és dolgozik a varrodában. Egyik fogvatartott társuk önkéntes alapon német nyelvet oktat, azon is részt vesz.
A cserkészek a beszámolót követően intézetbejáráson vettek részt. A kápolna történetéről Szántó Attila diakónus mesélt a vendégeknek és a halottak napja alkalmából elhunyt szeretteiknek felajánlott közös ima után a körleten folytatták útjukat. Betekintettek egy zárkába, majd az ún. „dühöngőbe”, és ezt követően kívülről megtekintették a 2020-ban átadott börtönépületet is.
Látogatásuk végén hasznos, elgondolkodtató és tartalmas programról tettek említést a cserkészek és megköszönték a lehetőséget.